Co dělat, když poruším dietu

Jste nespokojeni se svou postavou a rozhodli jste se začít cvičit? Rozhodně jste udělali správný krok do života. Každý z nás však nemá čas pravidelně cvičit a dodržovat pevně stanovenou dietu, která by nám pomohla dosáhnout námi vytoužené postavy. Co máme proto dělat, pokud již dietu porušíme?

Naše tělo je jako stroj. Budeme-li se o něj dobře starat, bude nám dobře a bez problémů pracovat. Pokud se již rozhodneme držet dietu, měli bychom si být dobře vědomi, čeho přesně touto dietou chceme dosáhnout. Každý občas zhřeší, ať již si dopřeje kus čokolády nebo zmrzlinu. Měli bychom se však také naučit s těmito prohřešky pracovat.

cokolada-foto text

Pro jednu čokoládu se svět nezhroutí

Když se nám stane, že již jednou námi nastavenou dietu porušíme, měli bychom se pokusit navrátit se do normálu. Pro jednu čokoládu se svět nezhroutí a stejně to tak platí i s dietou. Každé hubnutí je zejména o pohybu. Pokud se nám tedy stane, že dietu porušíme, měli bychom se pokusit daný den o zvýšenou aktivitu, abychom vyrovnali příjem a výdej energie. Bude naprosto stačit, uděláme-li o 50 dřepů víc nebo budeme-li 10 minut skákat přes švihadlo.

Budeme-li další dny naši dietu opět pravidelně dodržovat, těmito malými a jednoduchými cviky se můžeme naučit efektivně pracovat s výkyvy, které při dietě můžeme zažívat.  Pokud však chceme, aby naše dieta byla opravdu účinná, měli bychom se snažit tyto prohřešky eliminovat, neboť by se z nich za chvíli mohlo stát nechtěné pravidlo.

Michal Hromek

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Klára Winterová napsal:

    Jak říkal můj děda nejlepší je nežrat pak se nemusí nic takovoho řešit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>